| Brand Name: | Wolves Teams |
| Model Number: | WT101N-12 |
| MOQ: | 1 |
| Price: | 360 |
| Delivery Time: | 15days |
| Payment Terms: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
This new 12-band jammer is our latest handheld cell phone wireless signal blocking device. The selectable portable handheld 12 bands all cellphone and WiFi UHF VHF GPS signal jammer with nylon case is designed to cut off signals of GSM, DCS, PCS, 3G, 4G, 4G LTE, 4G WiMax, WiFi, GPS, UHF, and VHF simultaneously.
| Signal Type | Frequency Range |
|---|---|
| CDMA | 850-894MHz |
| GSM | 925-960MHz |
| DCS | 1805-1880MHz |
| PCS | 1930-1990MHz |
| 3G | 2110-2170MHz |
| 4G LTE (US) | 725-770MHz |
| 4G LTE (Europe) | 790-826MHz |
| 4G WiMax (US) | 2345-2400MHz |
| 4G WiMax (EU) | 2620-2690MHz |
| WiFi 2.4 | 2400-2500MHz |
| GPS | 1570-1580MHz |
| VHF | 130-175MHz |
| UHF | 400-480MHz |
| Additional | 315MHz / 433MHz |
R&D Group in USA: We maintain a strong and excellent R&D group in the USA, dedicated to research and development of new products. We are consumer-oriented and committed to offering satisfying products to customers.
Manufacturer in CHINA: With over 10+ years of industry experience, we specialize in cellular jamming products including GSM jammers, CDMA jammers, DCS/PCS jammers, GPS jammers, WiFi jammers, 3G jammers, 4G jammers, and various signal repeater/amplifier/booster devices.