| Brand Name: | Wolves Teams |
| Model Number: | WT808M-8 |
| MOQ: | 1 |
| Price: | 360 |
| Delivery Time: | 15days |
| Payment Terms: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
| Model Number | X8plus+ |
| Application | Meeting & Conference Rooms |
| Total Output Power | 46 Watt |
| Cover Radius | 20-60m |
| Power Supply | AC110-240V to DC24V |
| Jamming Type | Sweep Jamming |
| Antenna Type | 3dBi External Omni-Directional |
| Operating Temperature | -20 to +50℃ |
| Storage Temperature | -40 to +60℃ |
| Humidity | 5%-80% |
| Cooling System | High Efficiency Aluminum Alloy Radiator, Build-in |
| Working Time | Non-Stop Operation |
| Dimension (LxWxH) | 388*145*55mm (Not Include Antennas) |
| Inner Box Dimension | 470*270*130mm |
| Weight | 3.5kg |
| 4G1LTE | 700-803 MHz or 790-862MHz; 37dBm/5W |
| 4G2LTE1700MHz | 1700-1800MHz; 37dBm/5W |
| Transport Package | Polyfoam and Carton |
| Specification | Cellular Jammers |
| Trademark | Vodasafe |
| Origin | Shenzhen China |
| HS Code | 8543892090 |
| Production Capacity | 5000PCS/Month |