| Brand Name: | Wolves Teams |
| Model Number: | WT808M-8C |
| MOQ: | 1 |
| Price: | 360 |
| Delivery Time: | 15days |
| Payment Terms: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
High quality jammers widely used in militaries units, prisons, bomb disposal and security services. Suitable for prisons, gas stations, guard posts, schools, churches, meeting rooms, libraries, hospitals, theaters, classrooms and other important locations and situations.
This waterproof cell phone jammer provides high power jamming capability. Designed specifically for prisons, detention centers, and penal institutions to greatly reduce security risks. Features metal enclosure for durability and integrated air filter for optimal cooling system operation.
| 20-300MHz | 100w DDS |
| 300-500MHz | 100w DDS |
| 500-1000MHz | 100w DDS |
| 1000-1500MHz | 50w DDS |
| 1500-2000MHz | 50w DDS |
| 2000-2500MHz | 50w DDS |
| 2500-3000MHz | 50w DDS |
| 3000-3600MHz | 50w DDS |
| 720-826MHz 4G LTE | 50w |
| 850-960MHz GSM850/900 | 50w |
| 1805-1990MHz DCS/PCS | 50w |
| 2110-2170MHz 3G | 50w |
| 2300-2400(US) / 2570-2690(EU) 4G WIMAX | 50w |
| 3400-3600MHz/3600-3800MHz 5G | 50w |
| 2400-2500MHz WIFI 2.4G | 50w |
| 5700-5800 WIFI 5.8G | 15w (Optional) |
| Total RF Power | 1000Watt |
| Power Supply | AC110-240V |
| Shielding Area | 100-2000m (depending on mobile network signal density) |
| Cooling System | Systematic Smart Cooling System |
| System Protection | VSWR, Over-voltage, Over-current |
| Jamming Source | DDS Source Technology |
| Remote Control | Full System Operation Control (Optional) |
| Antenna Type | High Gain Omnidirectional Antennas |
| Vehicle Platform | Off-road four-wheel drive car |
| Weight | 45.00Kg |
| Size (L×W×H) | 620×428×270mm |
| Humidity | 30%-95% |
| Operating Temperature | -20 to +55°C |