| Brand Name: | Wolves Teams |
| Model Number: | WT101H5-18 |
| MOQ: | 1 |
| Price: | 360 |
| Delivery Time: | 15days |
| Payment Terms: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
| Model Number | JM139005 |
| Application | Prison, Bomb Disposal and Security Services |
| Weight | 35.00 kg |
| Total Output Power | 600W |
| Jamming Range | Up to 2500 meters |
| Type | Outdoor Drone Jammer |
| Dimensions | 450 × 380 × 350 mm |
| Origin | USA |
| Output Interface | Output Frequency |
|---|---|
| CH1 | 2.4G: 2400-2500MHz |
| CH2 | 5.8G: 5725-5850MHz |
| CH3 | GPS L1: 1560-1620MHz |
| CH4 | 868-920: 868-916MHz |
| CH5 | GPS L2~L5: 1100~1300MHz |
| CH6 | Wi-Fi 5.2G: 5100-5500MHz |
| CH7 | WiFi 3.6G: 3500-3600MHz |
| CH8 | 433: 433 MHz |
| Category | Details |
|---|---|
| Delivery Time | 3 weeks from receipt of confirmed purchase order and advance payment |
| Payment Terms | 50% advance, 50% before shipping |
| Delivery Terms | FOB HONGKONG/USA |
| Warranty | 36 months |
| Software Updates | Free updates for 36 months |
| Extended Warranty | After 4th year: 5% of total for each year |