| Brand Name: | Wolves Teams |
| Model Number: | WT808BA-6 |
| MOQ: | 1 |
| Price: | 360 |
| Delivery Time: | 15 days |
| Payment Terms: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
| Place of Origin | China |
|---|---|
| Certification | CC, CE |
| Jamming Range | 5-2000 Meters |
| Type | Backpack Jammer |
| Weight | 12-13kg |
| Frequency Bands | 6-8 Bands |
| Output Power | 90 Watt |
| Antenna Type | External High Gain Omni Directional Antenna |
| Output Interface | Output Frequency |
|---|---|
| CH1 | WIFI2.4G: 2400-2500MHz |
| CH2 | WIFI5.8G: 5725-5825MHz |
| CH3 | GPS: 1550-1580MHz |
| CH4 | GPS L2-L5: 1100-1300MHz |
| CH5 | GSM: 850-920MHz |
| Jammed Signal Frequency | CDMA, GSM, 2.4G WIFI, 5.8G WIFI, GPS L1, GPS L2-L5, VHF, UHF |
| Output Channels | 5 output channels |
| Jammer Module Number | 5 |
| Net Weight | 12kg |
| Total Weight | 15kg (Aviation Case included) |
| Battery | 24V, 30AH built-in standby battery (90-180 minutes usage) |
| Cooling System | Active "smart" with integrated incoming air filter |
| Frequency Band | Range |
|---|---|
| CDMA 800 | 851-894MHz |
| GSM 900 | 925-960MHz |
| DCS 1800 | 1800-1880MHz |
| 3G 2100 (UMTS) | 2110-2170MHz |
| WIFI 2.4G Bluetooth | 2400-2500MHz |
| 4G/LTE 700M | 725-770MHz (US) |
| GPS/L1 | 1500-1600MHz |
| VHF | 135-174MHz |
| UHF | 400-470MHz |
| Delivery Time | 3 weeks from receipt of confirmed purchase order and advance payment |
|---|---|
| Payment Terms | 40% advance, 40% after one month, 20% before shipping or 100% advance |
| Warranty | 36 months with free software updates |
| Extended Warranty | After 4th year: 5% of total for each year |