| Brand Name: | Wolves Team |
| Model Number: | 808S-16 |
| MOQ: | 1 |
| Price: | 1 |
| Delivery Time: | 7-15 |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
| Channel | Frequency Range (MHz) | Target Signal | Output Power |
|---|---|---|---|
| CH1 | 617-698MHz | 5G Sub-6 (Low Band) | 10W |
| CH2 | 700-803MHz | 4G LTE 700 (USA) | 10W |
| CH3 | 790-826MHz | 4G LTE 800 (EU) | 10W |
| CH4 | 851-894MHz | CDMA 850 | 10W |
| CH5 | 920-965MHz | GSM 900 | 10W |
| CH6 | 1170-1390MHz | GPS L2/L3/L4/L5, Glonass | 10W |
| CH7 | 135-175MHz | VHF, LoJack | 5W |
| CH8 | 315MHz | RC 315 (Car remotes) | 5W |
| CH9 | 400-470MHz | UHF, Two-way radios | 5W |
| CH10 | 433-434MHz | RC 433 | 5W |
| CH11 | 868MHz | RC 868 (European remotes) | 5W |
| CH12 | 1560-1620MHz | GPS L1, Glonass L1 | 10W |
| CH13 | 1805-1880MHz | DCS 1800 | 10W |
| CH14 | 1920-2000MHz | PCS 1900 | 10W |
| CH15 | 2110-2180MHz | 3G UMTS, WCDMA | 10W |
| CH16 | 2300-2400MHz | 4G TD-LTE | 8W |
| CH17 | 2400-2500MHz | WiFi 2.4G, Bluetooth | 8W |
| CH18 | 2500-2690MHz | 4G LTE 2600 | 8W |
| CH19 | 3300-3800MHz | 5G C-Band (n77/n78) | 4-8W |
| CH20 | 5100-5900MHz | WiFi 5.2G/5.8G | 4W |
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Product Name | Vehicle Mounted Signal Jammer |
| Product Type | Convoy Jammer / Vehicle RF Blocker |
| Number of Channels | [6 / 8 / 12 / 16 / 24] |
| Frequency Range | 20-6000MHz (customizable) |
| Total RF Power | [50W / 850W / 1100W / 1800W] |
| Power per Channel | Up to 100W (50dBm) for select bands |
| Jamming Radius | 100-500m (LOS environment, -75dBm) |
| Jamming Technology | DDS digital frequency synthesis / FPGA |
| Power Supply | DC 12-24V (lighter) / AC 220V optional / DC 28V battery |
| Battery Backup | Optional built-in battery (≥60 minutes) |
| Power Consumption | [200W - 6000W] |
| Cooling System | Aluminum heat sink + intelligent fans |
| Operating Temperature | -30℃ to +65℃ |
| Ingress Protection | IP65 / IP68 (optional) |
| Antenna Type | Omnidirectional fiberglass / Directional panel |
| Antenna Gain | ≥8 dBi |
| Channel Control | Independent on/off per channel |
| Remote Control | Wired driver/passenger controller |