| Brand Name: | Wolves Teams |
| Model Number: | WT101N-12 |
| MOQ: | 1 |
| Price: | 360 |
| Delivery Time: | 15days |
| Payment Terms: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
| Application | Conference Center |
|---|---|
| Total Output Power | 12W |
| Jamming Range | 5-30m |
| Antennas | High-Tech Rubber (12 units) |
| Battery Working Time | 2-3 Hours Maximum |
| Charger Time | Around 6 Hours |
| Dimensions | 156×88×46mm |
| Weight | 0.65 kg |
| Signal Type | Frequency Range |
|---|---|
| CDMA | 850-894MHz |
| GSM | 925-960MHz |
| DCS | 1805-1880MHz |
| PCS | 1930-1990MHz |
| 3G | 2110-2170MHz |
| 4G LTE (US) | 725-770MHz |
| 4G LTE (Europe) | 790-826MHz |
| 4G WiMax (US) | 2345-2400MHz |
| 4G WiMax (EU) | 2620-2690MHz |
| WiFi 2.4 | 2400-2500MHz |
| GPS | 1570-1580MHz |
| VHF | 130-175MHz |
| UHF | 400-480MHz |
| Additional | 315MHz / 433MHz |
| Power Supply | AC 110-250V to DC 12V, Car Charger 12V to DC 12V |
|---|---|
| Battery | Li-ion battery DC7.4V/3600mA/h |
| Battery Working Time | 2-3 hours maximum |
| Charger Time | Around 6 hours |