| Brand Name: | Wolves Teams |
| Model Number: | WT101B-8 |
| MOQ: | 1 |
| Price: | 360 |
| Delivery Time: | 15days |
| Payment Terms: | L/C,D/A,T/T,Western Union,D/P |
| Model Number | WT101B-4 / WT101B-4A |
|---|---|
| Application | Conference Center, Gas Station, Militaries Units, Prison, Bomb Disposal |
| Design Type | Desktop Stationary Design |
| Working Bands | 4 Frequency Bands |
| Power Performance | High Power Output |
| Dimensions | 210 × 150 × 50 mm / 16×9×4cm |
| Trademark | Wolves Team |
| Origin | China |
| Frequency Range | 20-6000MHz / 700-2600MHz |
|---|---|
| Jammer Type | Desktop Indoor Jammer |
| Channel Number | 4 |
| Each Band Power | 3W |
| Total Output Power | 12W |
| Jamming Range | 2-30 meters |
| Output Power | 4W |
| Typical Coverage | 5-25 meters (depends on signals) |
| Power Source | AC power adaptors |
| Working Current | 6-8A |
| Power Adaptor | AC adaptor 110-250V 5VDC 8000mA |
| Antenna Interface | 4x Whip Antenna SMA 3db |
| Dimensions (LxWxD) | 213 x 170 x 41mm |
| Weight | 1900g |
| Operation Temperature | 0-50°C |
| Humidity | 5% - 80% |
| Delivery Time Schedule | Delivery time is 3 weeks. Delivery initiated from date of receipt of confirmed purchase order and advance remittance. |
|---|---|
| Payment Terms | 40% advance, 40% after one month, 20% before shipping. / 100% advance, PayPal, Western Union, etc. |
| Terms of Delivery | FOB HONGKONG / USA |
| Warranty | 36 months |
| Software Updates | Free software updates provided for 36 months |
| Extended Warranty | After 4th Year: 5% of total for each year |