| Brand Name: | Wolves Teams |
| Model Number: | WT101D5-8 |
| MOQ: | 1 |
| Price: | 360 |
| Delivery Time: | 15days |
| Payment Terms: | L/C,D/A,T/T,D/P,Western Union |
| Model Number | WT101D5-8/ JM170417 |
|---|---|
| Application | Conference Center |
| Antenna Configuration | 12 Built-in Omnidirectional Antennas |
| Form Factor | Desktop Stationary Design |
| Housing Material | Silver Aluminum Alloy Casing |
| Color | Black |
| Dimensions | 210 × 150 × 50 mm / 163×98×40mm |
| Working Current | 600mA |
| Operating Range | Up to 40 Meters Radius |
| Power Supply | DC 9-12V Power Adaptor |
| HS Code | 8543709200 |
| Production Capacity | 2000 Units/Year |
| Output Interface | Output Frequency |
|---|---|
| CH1 - RF1 | 310MHz |
| CH2 - RF2 | 315MHz |
| CH3 - RF3 | 330MHz |
| CH4 - RF4 | 390MHz |
| CH5 - RF5 | 418MHz |
| CH6 - RF6 | 433MHz |
| Delivery Time | 3-5 days after confirmed order and payment |
|---|---|
| Payment Terms | 100% advance via PayPal, Western Union, etc. |
| Delivery Terms | FOB Hong Kong/USA |
| Warranty | 36 months |
| Software Updates | Free updates for 36 months |
| Extended Warranty | 5% of total cost per year after 4th year |