| Brand Name: | Wolves Teams |
| Model Number: | WT808S-16 |
| MOQ: | 1 |
| Price: | 360 |
| Delivery Time: | 15days |
| Payment Terms: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
Desktop high-power wireless signal jammer with 8 independent channels, single device power up to 20W. Provides full-band signal shielding for 2G, 3G, 4G, 5G mobile signals, and WiFi wireless networks.
| Model Number | 101D-16-1 |
|---|---|
| Product Name | Desktop Signal Jammer |
| Product Form | Desktop / Tabletop |
| Jamming Type | 2G/3G/4G/WiFi/GPS Full-Band Signal Jammer |
| Total Output Power | 18W - 400W |
| Working Voltage | AC 110-240V |
| Jamming Radius | 5m - 150m |
| Jamming Angle | Omnidirectional 360° / Directional |
| Antenna Gain | 3-10 dBi |
| Operating Temperature | -20℃ to +80℃ |
| Storage Temperature | -30℃ to +60℃ |
| WiFi 2.4G | 2400-2483 MHz |
| GPS L1 | 1575 MHz |
| Single Band Output Power | 5W |
| Transport Package | Carton Packaging |
| Specification | 45*25*9 |
| Trademark | Wolves Team |
| Origin | China |
| HS Code | 8543709200 |
| Production Capacity | 2000PCS/Month |
| Frequency Range | 20-6000MHz/700-2600MHz |
|---|---|
| Frequency | CDMA/GSM/3G Cellphone |
| Jammer Type | Desktop Indoor Jammer |
| Channel Number | 10 |
| Each Bands Power | 5W |
| Total Output Power | 50W |
| Jamming Range | 2-45m |
| Application | Militaries Units, Prison, Bomb Disposal |
High quality jammers widely used in: