| Brand Name: | Wolves Teams |
| Model Number: | WT808S-3 |
| MOQ: | 1 |
| Price: | 360 |
| Delivery Time: | 15days |
| Payment Terms: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
| Model Number | 808H100-3 |
|---|---|
| Application | Examination Hall |
| Product Name | 3-Channel Indoor High-Power Signal Jammer / Shield |
| Total RF Power | 100W |
| Number of Channels | 3 Channels |
| Shielding Radius | 1 - 50 Meters |
| Application Scenario | Indoor |
| Operating Voltage | AC 110V-220V / DC 24V |
| Cooling Method | Built-in Cooling Fan + Aluminum Alloy Heat Sink |
| Operating Temperature | -30°C ~ +55°C |
| Relative Humidity | ≤90% |
| Transport Package | Carton Packaging |
| Specification | 65*50*35 |
| Trademark | Wolves Team |
| Origin | China |
| Channel | Frequency Range (MHz) | Target Signal / System | Notes |
|---|---|---|---|
| CH1 | 758-803 | China Broadnet 5G / Low-band 5G | 700MHz band (n28) |
| CH2 | 870-885 | CDMA | Telecom 2G |
| CH3 | 925-965 | GSM | China Mobile / Unicom 2G |
| CH4 | 1805-1925 | DCS / PHS | China Mobile / Unicom 2G/4G |
| CH5 | 2010-2175 | 3G (WCDMA / CDMA2000 / TD-SCDMA) | Unicom / Telecom / Mobile 3G |
| CH6 | 2300-2400 | 4G LTE (China Mobile / Unicom) | Band 40 / 38 |
| CH7 | 2400-2500 | 2.4G WiFi / Bluetooth | 2.4GHz wireless band |
| CH8 | 2515-2675 | 4G / 5G (China Mobile) | Band 41 / 38 / 7 |
| CH9 | 3400-3600 | 5G (China Unicom / Telecom) | n78 band (mainstream 5G) |
| CH10 | 4800-5000 | 5G (China Mobile / Broadnet) | n79 band |
| CH11 | 5725-5850 | 5.8G WiFi | 5.8GHz wireless band |
| Item | Specification |
|---|---|
| Product Name | 10-Channel Indoor High-Power Signal Jammer / Shield |
| Total RF Power | 100W (Whole Unit) |
| Shielding Radius | 1 - 50 meters (Depending on local signal strength) |
| Application Scenario | Indoor |
| Operating Voltage | AC 110V-220V / DC 24V |
| Cooling Method | Built-in cooling fan + Aluminum alloy heat sink |
| Control Method | Independent channel on/off switches (Each band can be turned on/off separately) |
| Operating Temperature | -30°C ~ +55°C |
| Relative Humidity | ≤90% |
| Overall Dimensions | 650×500×350 mm |
| Product Weight | 22kg |
| Payment Terms | 40% advance payment, 40% to be paid one month later, and 20% to be paid prior to shipment. / 100% advance payment, via PayPal, Western Union (WU), etc. |
|---|---|
| Delivery Terms | Hong Kong / USA |
| Warranty | 36 months |
| Software Updates | Free software updates will be provided for 36 months |
| Extended Warranty | After the 4th year: 5% of the total fee per year |