| Brand Name: | Wolves Teams |
| Model Number: | WT808M-16 |
| MOQ: | 1 |
| Price: | 360 |
| Delivery Time: | 15days |
| Payment Terms: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
| 5G Bands | 3400-3600MHz / 3600-3800MHz |
| CDMA/GSM | 851-960MHz |
| DCS/PCS | 1805-1880MHz / 1920-1990MHz |
| 3G/4G LTE | 2110-2170MHz / 725-770MHz (US) / 790-826MHz (EU) |
| 4G Wimax | 2345-2400MHz (US) / 2620-2690MHz (EU) |
| WiFi & GPS | 2400-2500MHz / 1570-1580MHz (L1) / 1170-1230MHz (L2/L5) |
| VHF/UHF/RF | 135-174MHz / 400-470MHz / 315MHz / 433MHz |
| Lojack | 167-175MHz |
| Power Supply | 50-60Hz, 100-240V AC with AC adapter (AC100-240V-DC12V) |
| Dimensions | 395 × 238 × 60mm |
| Weight | 6.5kg |