| Brand Name: | Wolves Teams |
| Model Number: | WT808M-14 |
| MOQ: | 1 |
| Price: | 360 |
| Delivery Time: | 15days |
| Payment Terms: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
| Jamming Range | 0.5-5M (depends on signal strength in given area) |
| Product Size | 122×78×27mm |
| Output Power | 2.4 Watt |
| Power Supply | AC100-240V to DC/USB 5V IN, Built-in Battery: 2000mAh |
| Working Time | 1 Hour |
| Box Size | 150×145×35mm |
| Gross Weight/Set | 0.3kg |
| Delivery Date | 1-3 days |
| Warranty Date | 1 Year |
| Application Area | Meeting rooms, Classrooms, Churches, Banks, Cars, etc. |
| Channel | Signal System | Frequency | Power |
|---|---|---|---|
| 1 | LOJACK | 167-175MHz | 0.3W |
| 2 | CDMA/GSM&LORA | 851-894 /900-960MHz | 0.3W |
| 3 | DCS/PCS | 1805-1880/1920-2000MHz | 0.3W |
| 4 | 3G | 2110-2180MHz | 0.3W |
| 5 | 4GLTE Low | 698-798/738-821MHz | 0.3W |
| 6 | 4GLTE High | 2496-2690/2570-2690MHz | 0.3W |
| 7 | WIFI2.4G | 2400-2485MHz | 0.3W |
| 8 | GPS&Glonass L1 | 1560-1610MHz | 0.3W |