| Brand Name: | Wolves Teams |
| Model Number: | WT101Q2-16 |
| MOQ: | 1 |
| Price: | 360 |
| Delivery Time: | 15days |
| Payment Terms: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
| Model Number | 099 |
| Application | Airfield, Government, Nuclear, Prison, Border Defense |
| Condition | New |
| Quality | High Quality |
| After-Sales Service | 24 Online Hours Tech Support |
| Style | Modern |
| Transport Package | Carton |
| Specification | 700*550*300mm |
| Trademark | Customized |
| Origin | China |
| HS Code | 8517699000 |
| Production Capacity | 5000/Year |
| Part Number | PTC-WP800W |
| Working Frequencies | 8 Frequencies |
| Output Power | Total 690W for option |
| Jam Range | 20-100m @ -85dBm environment signal strength |
| Remote Control | IR remote control for turning ON/OFF |
| Software Control | Monitoring all jammers working situation |
| Dimension | 700*550*300mm (LxWxD) |
| Power Supply | AC220V/DC-48V (UPS) |
| Cooling System | High efficiency aluminum alloy radiator |
| Working Time | Not-stop Working |
| Power Consumption | 2000W |
| Waterproof Level | IP65 |
| Warranty | 2 years |
| Channels No. | Frequencies | RF Output Power +/-1dBm |
|---|---|---|
| 1 | 790-894MHz | 100W |
| 2 | 925-960MHz | 100W |
| 3 | 1805-1880MHz | 100W |
| 4 | 2110-2170MHz | 100W |
| 5 | 2620-2690MHz | 100W |
| 6 | 2400-25000MHz | 100W |
| 7 | 5150-5850MHz | 40W |
| 8 | 3400-3800MHz | 50W |