| Brand Name: | Wolves Teams |
| Model Number: | WT101H10A-8 |
| MOQ: | 1 |
| Price: | 360 |
| Delivery Time: | 15days |
| Payment Terms: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
| Model Number | WT311005 |
| Application | Examination Hall |
| Jamming Range | Up to 30 meters |
| Type | Desktop Jammer |
| Total Output Power | 16W |
| Dimensions | 395 × 238 × 60mm |
| Weight | 6.5kg |
| Color Options | Silver / Black |
| Output Interface | Output Frequency |
|---|---|
| CH1 | CDMA: 851-960MHz |
| CH2 | GSM: 925-960MHz |
| CH3 | DCS: 1805-1880MHz |
| CH4 | PCS: 192-1990MHz |
| CH5 | 3G: 2110-2170MHz |
| CH6 | 4G LTE: 725-770MHz(US) or 790-826MHz(EU) |
| CH7 | 4G Wimax: 2300-2400MHz(US) or 2620-2690MHz(EU) |
| CH8 | WiFi: 2400-2500MHz |
| Frequency Band | Range |
|---|---|
| CDMA 800 | 851-894MHz |
| GSM 900 | 925-960MHz |
| DCS 1800 | 1800-1880MHz |
| 3G 2100 (UMTS) | 2110-2170MHz |
| WiFi 2.4G Bluetooth | 2400-2500MHz |
| GPS L1-L4 | 1100-1600MHz |
| VHF/UHF | 135-470MHz |
| Power Supply | 50 to 60Hz, 100 to 240V AC |
| AC Adapter | AC100-240V-DC12V |
| External Antennas | Omni-directional, all TX frequency covered down link only |
| Packing | Neutral Packing |
| Transport Package Dimensions | 330 × 238 × 65mm |
| Warranty Period | 36 months |
| Software Updates | Free updates for 36 months |
| Extended Warranty | 5% of total for each year after 4th year |
| Delivery Time | 3-7 days after order confirmation |