| Brand Name: | Wolves Teams |
| Model Number: | WT808R-10 |
| MOQ: | 1 |
| Price: | 360 |
| Delivery Time: | 15days |
| Payment Terms: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
| Parameter | Specifications |
|---|---|
| Rated Current | 100A, 250A, 400A, 630A, 800A, 1250A, 2000A |
| Short-Time Withstand Current | 16kA, 25kA, 31.5kA, 50kA |
| Rated Insulation Voltage | 660V |
| Busbar System | Copper Bar (TMY) |
| Power Factor | 0.8~0.95 (Lagging) |
| Cabinet Material | 1.5~2.0mm |
| Installation Method | Floor-Mounted, Wall-Mounted |
| Operating Temperature | -10℃~+40℃ |
| Altitude | ≤2000m |