| Brand Name: | Wolves Teams |
| Model Number: | WT808R-400-4 |
| MOQ: | 1 |
| Price: | 360 |
| Delivery Time: | 15days |
| Payment Terms: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
| Parameter | Details |
|---|---|
| Model Number | HSKST-PLC |
| Certifications | ISO9001:2000, VDE, CCC, CE |
| Form Factor | All-packaged Type |
| Operation Voltage | Low Voltage |
| Size | Customizable |
| Application Range | Industry, Factories, Buildings, New Energy, etc. |
| Shell Material | Customizable |
| Protection Grade | IP30-IP66 |
| Compatible Brands | ABB, Chint, Omron, Delixi, etc. |
| Rated Voltage | AC 380V/220V, 50Hz |
| Rated Current | 100A, 250A, 400A, 630A, 800A, 1250A, 2000A |
| Short-Time Withstand Current | 16kA, 25kA, 31.5kA, 50kA |
| Rated Insulation Voltage | 660V |
| Busbar System | Copper Bar (TMY) |
| Power Factor | 0.8~0.95 (Lagging) |
| Cabinet Material | 1.5~2.0mm |
| Installation Method | Floor-Mounted, Wall-Mounted |
| Protection Type | Overload Protection, Short-Circuit Protection, etc. |
| Operation Mode | Manual Operation, Electric Operation (Optional) |
| Internal Separation | Functional Unit Separation |
| Operating Temperature | -10℃~+40℃ |
| Altitude | ≤2000m |
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Protection Level | IP30, IP40, IP54 |
| Cabinet Material | 1.2-2.0mm cold-rolled steel |
| External Height | 2200mm (customizable) |
| Rated Working Voltage | 380V, 400V, 660V |
| Rated Insulation Voltage | 660V or 1000V |
| Rated Frequency | 50Hz or 60Hz |
| Busbar Rated Current | 630A to 5000A |
| Short Circuit Withstand | 25kA, 31.5kA, 40kA, 50kA |
| Drawer Sizes | 1/2, 1, 1.5, 2, 3 unit |
| Drawer Rated Current | 100A - 1600A |
| Mechanical Lifespan | ≥2000 operations |
| Electrical Lifespan | ≥1000 operations |