| Brand Name: | Wolves Teams |
| Model Number: | WT808W-50-6 |
| MOQ: | 1 |
| Price: | 360 |
| Delivery Time: | 15days |
| Payment Terms: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
| Parameter | Details |
|---|---|
| Protection Level | IP30, IP40, IP54 |
| Cabinet Material | High-quality cold-rolled steel plates (1.2-2.0mm thickness) |
| External Dimensions | Standard height 2200mm (customizable) |
| Rated Working Voltage | 380V, 400V, 660V |
| Rated Insulation Voltage | 660V or 1000V |
| Rated Frequency | 50Hz or 60Hz |
| Rated Current of Busbar | 630A to 5000A |
| Short Circuit Withstand Current | 25kA, 31.5kA, 40kA, 50kA |
| Drawer Size | 1/2 unit, 1 unit, 1.5 unit, 2 unit, 3 unit |
| Rated Current of Drawer | 100A - 1600A |
| Mechanical Lifespan | Not less than 2000 times |
| Electrical Lifespan | Not less than 1000 times |