| Brand Name: | Wolves Teams |
| Model Number: | WT808W-100-6 |
| MOQ: | 1 |
| Price: | 360 |
| Delivery Time: | 15days |
| Payment Terms: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
Professional complete set of power distribution cabinet customization and engineering supporting services for industrial electrical applications.
| Model NO. | HSKST-PLC |
| Certification | ISO9001:2000, VDE, CCC, CE |
| Operation Voltage | Low Voltage |
| Application Range | Industry, Factories, Buildings, New Energy, etc |
| Brand | ABB, Chint, Omron, Delixi, etc |
| Rated Voltage | AC 380V/220V, 50Hz |
| Rated Current | 100A, 250A, 400A, 630A, 800A, 1250A, 2000A |
| Installation Method | Floor-Mounted, Wall-Mounted |
| Origin | Fujian, China |
We provide comprehensive power distribution cabinet customization and engineering support services including:
Equipped with high-quality industrial-grade components including S7-1200 series PLC, SITOP industrial power supply, battery backup unit, circuit breakers, AC contactors, and temperature/humidity control systems.
Suitable for water conservancy projects, municipal water supply, sewage treatment, photovoltaic new energy, outdoor industrial automation, and environmental monitoring stations.
Complete integrated solution for low-voltage power distribution and motor control tailored for large-scale petrochemical plants, featuring dual incoming line redundancy and intelligent monitoring.
| Parameter | Details |
|---|---|
| Protection level | IP30, IP40, IP54 |
| Cabinet material | High-quality cold-rolled steel plates (1.2-2.0mm) |
| External dimensions | Height: 2200mm (customizable) |
| Rated working voltage | 380V, 400V, 660V |
| Rated current of busbar | 630A to 5000A |
| Short circuit withstand current | 25kA, 31.5kA, 40kA, 50kA |