| Brand Name: | Wolves Teams |
| Model Number: | WT808T20-3 |
| MOQ: | 1 |
| Price: | 360 |
| Delivery Time: | 15days |
| Payment Terms: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
| Model Number | WT808L-6B |
| Frequency Range | 20-6000MHz/700-2600MHz |
| Jammer Type | Portable Jammer |
| Channel Number | 6 |
| Each Band Power | 50W |
| Total Output Power | 300W |
| Jamming Range | 2-90m |
| Battery Operation Time | 1.5 hours |
| Weight | 9Kg (System + Battery) |
| Dimensions | 47 x 11 x 36 cm (L x W x H) |
| Output Interface | Output Frequency |
|---|---|
| CH1 | CDMA 851/869 ~ 894 MHz |
| CH2 | GSM 925/936 ~ 965 MHz |
| CH3 | DCS 1800 ~ 1990 MHz |
| CH4 | 3G 2110 ~ 2170 MHz |
| CH5 | 4G LTE: (USA:725-770MHz) or (Europe:790-826MHz) |
| CH6 | 4G Wimax: (USA:2345-2400MHz) or (Europe:2620-2690MHz) |
| Delivery Time | 1-2 months from confirmed order and advance payment |
| Payment Terms | 40% advance, 40% after one month, 20% before shipping |
| Delivery Terms | FOB HONGKONG/USA |
| Warranty | 36 months |
| Software Updates | Free updates for 36 months |
| Extended Warranty | 5% of total cost per year after 4th year |