| Brand Name: | Wolves Teams |
| Model Number: | WT101JH10-6 |
| MOQ: | 1 |
| Price: | 360 |
| Delivery Time: | 15days |
| Payment Terms: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
Handheld Portable WiFi 2.4G 5.8g GPS Signal Anti-Drone Jammer with effective range up to 1000 meters. This advanced drone jammer disables targeted drones by disrupting remote-control signals and GPS signals, forcing drones to either fall or return to their origin.
| Specification | Details |
|---|---|
| Output Interface | Shield band of frequency (MHz) |
| CH1 | 2.4G: 2400-2500MHz |
| CH2 | GPSL1: 1560-1620MHz |
| CH3 | 5.8G: 5725-5850MHz |
| Power Supply | AC110~220V/DC-48V (option) |
| Total RF Power | 15W |
| Built-in Battery | DC-24V 8AH/Support 120min Full Power Working (option) |
| Shielding Area | 800 ~ 1200m |
| Power Consumption | 80W |
| Weight | 6.0Kg |
| Dimensions | 960×400×230 mm |
| Humidity | 30%-95% |
| Operating Temperature | -10 to +55 Celsius Degree |
Mainly applied to airports, scientific research centers, detention houses, interrogation rooms, courthouses, labor camps, and other large sensitive locations including militaries or governmental compounds. Also suitable for:
Strict quality control ensures our products maintain the highest quality standards and trustworthiness in the industry. With over 10 years of experience in electronic equipment design and manufacturing, we provide timely and comprehensive customer service. OEM and ODM services are available.
| Item | Details |
|---|---|
| Delivery Time | 3-5 days from receipt of confirmed purchase order and advance payment |
| Payment Terms | 50% advance, 50% before shipping |
| Delivery Terms | FOB HONGKONG/USA |
| Warranty | 36 months |
| Software Updates | Free updates for 36 months |
| Extended Warranty | After 4th Year: 5% of total for each year |