| Brand Name: | Wolves Teams |
| Model Number: | WT-RS232 |
| MOQ: | 1 |
| Price: | 360 |
| Delivery Time: | 15days |
| Payment Terms: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
The portable drone jammer is our company's latest product designed by R&D department. The drone jammer disables targeted drones by interfering with remote-control signals and GPS signals, forcing drones to fall or return to their origin.
| Output Interface | Shield Band of Frequency (MHz) |
|---|---|
| CH1 | 2.4G: 2400-2500MHz |
| CH2 | GPS L1: 1560-1620MHz |
| CH3 | 5.8G: 5725-5850MHz |
| Power Supply | AC110~220V/DC-48V (option) |
| Total RF Power | 15W |
| Built-in Battery | DC-24V 8AH/Support 120min Full Power Working (option) |
| Shielding Area | 800-1200m |
| Power Consumption | 80W |
| Weight | 6.0Kg |
| Dimensions | 960×400×230 mm |
| Humidity | 30%-95% |
| Operating Temperature | -10 to +55°C |
Mainly applied to sensitive locations requiring drone security:
Strict Quality Control: Our products have been accredited as the highest quality and most trustworthy in the industry, highly acclaimed by customers and business partners across Asia, Europe, and North America.
10+ Years Experience: We have extensive experience designing and manufacturing electronic equipment while maintaining our commitment to timely and wholehearted customer service.
OEM & ODM Services: As professional signal jammer manufacturers, we offer comprehensive OEM and ODM services.
| Delivery Time | 3-5 days from receipt of confirmed purchase order and advance payment |
|---|---|
| Payment Terms | 50% advance, 50% before shipping |
| Delivery Terms | FOB HONGKONG/USA |
| Warranty | 36 months |
| Software Updates | Free updates provided for 36 months |
| Extended Warranty | After 4th year: 5% of total for each additional year |