| Brand Name: | Wolves Team |
| Model Number: | WT101N-3 |
| MOQ: | 1 |
| Price: | 1 |
| Delivery Time: | 7-15 |
| Payment Terms: | L/C, D/A, T/T, Western Union |
| Frequency Range | 20-6000MHz/700-2600MHz |
| Jammer Type | Handheld Signal Jammer |
| Channel Number | 2 |
| Each Bands Power | 1W |
| Total Output Power | 2W |
| Jamming Range | 2-10m |
| Battery | Ni-MH battery DC12V/1600mA/h |
| Operating Time | 90 minutes |
| Initial Charge Time | 3 hours |
| Size | 110mm (H) x 62mm (L) x 30mm (D) (excluding antenna) |
| Weight | 200g |
| Operating Temperature | -10°C to +60°C |
| Humidity | 5% to 80% |
| Delivery Time | 3 weeks from receipt of confirmed purchase order and advance payment |
| Payment Terms | 40% advance, 40% after one month, 20% before shipping |
| Delivery Terms | FOB HONGKONG/USA |
| Warranty | 36 months |
| Software Updates | Free updates for 36 months |
| Extended Warranty | 5% of total for each year after 4th year |