| Brand Name: | Wolvesteam |
| Model Number: | WT900207 |
| MOQ: | 1 pcs |
| Price: | negotiated price |
| Delivery Time: | 3-10 days |
| Payment Terms: | L/C, D/P, T/T, Western Union,Paypal |
| Output Interface | Output Frequency |
|---|---|
| CH1 | 2.4G: 2400-2500MHz |
| CH2 | 5.8G: 5725-5850MHz |
| CH3 | GPSL1: 1560-1620MHz |
| CH4 | 868-920: 868-916MHz |
| CH5 | WiFi3.6G: 3500-3600MHz |
| CH6 | 433: 433 MHz |
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Jamming Range | Up to 2500m (under Signal level ≤-85dBm) |
| HS Code | 8543709200 |
| Dimensions | 530 x 300 x 200mm (excluding antennas) |
| Weight | 35kg |
| Type | Drone Jammer |
| Total Output Power | 600W |
| Packing | Neutral Packing |
| Power Supply | AC adapter (50 to 60Hz/100 to 240V AC - DC27V) |
| Antenna Type | Directional or Omnidirectional antenna |
| Operating Temperature | -20 to +50ºC |
| Storage Temperature | -40 to +60ºC |
| Humidity | 5%-80% |
| Frequency Band | Range |
|---|---|
| CDMA 800 | 851-894MHz |
| GSM 900 | 925-960MHz |
| DCS 1800 | 1800-1880MHz |
| PHS 1900 | 1920-1990MHz |
| 3G 2100 (UMTS) | 2110-2170MHz |
| WIFI 2.4G Bluetooth | 2400-2500MHz |
| WiFi3.6G | 3500-3600MHz |
| Wi-Fi5.2G | 5100-5500MHz |
| WIFI 5.8G | 5725-5850MHz |
| 4G/LTE 700M | 725-770MHz (US) |
| 4G/LTE 800M | 790-826MHz (EU) |
| 4G Wimax | 2300-2400MHz (US) |
| 4G Wimax | 2620-2690MHz (EU) |
| GPS/L1 | 1500-1600MHz |
| GPS/L2 | 1200-1300MHz |
| GPS/L3 | 1300-1400MHz |
| GPS/L4 | 1100-1200MHz |
| VHF | 135-174MHz |
| UHF | 400-470MHz |
| Lojack | 167-175MHz |
| RF315 | 315MHz |
| RF433 | 433MHz |
| RF868 | 868MHz |
| Delivery Time | 2-3 weeks from receipt of confirmed purchase order and advance payment |
|---|---|
| Payment Terms | 50% advance, 50% before shipping |
| Delivery Terms | FOB HONGKONG/USA |
| Warranty | 36 months |
| Software Updates | Free software updates provided for 36 months |
| Extended Warranty | After 4th year: 5% of total for each additional year |