| Brand Name: | Wolves Teams |
| Model Number: | WT808B15-8 |
| MOQ: | 1 |
| Price: | 360 |
| Delivery Time: | 15 days |
| Payment Terms: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
High Power Frequency Scan Convoy Jamming System implementing the most effective and reliable RF jammer technology with a fully-integrated broadband jamming system. This highly portable and lightweight backpack jammer is designed for extreme situations where operators need to carry equipment through challenging terrain.
| Place of Origin | China |
|---|---|
| Certification | cC, CE |
| Jamming Range | 50-200 Meters |
| Type | Backpack Jammer |
| Weight | 12 Kg |
| Output Power | 80 Watt |
| Frequency Range | 800-4200MHz |
| Dimensions | 30×45×15cm (excluding antennas) |
| Supply Ability | 100 pieces/month |
| Output Interface | Output Frequency |
|---|---|
| CH1 | CDMA: 851-960MHz / GSM: 925-960MHz |
| CH2 | DCS: 1805-1880MHz |
| CH3 | PCS: 192-1990MHz |
| CH4 | 3G: 2110-2170MHz |
| CH5 | 4G Wimax: 2300-2400MHz(US) or 2620-2690MHz(EU) |
| CH6 | 4G LTE: 725-770MHz(US) or 790-826MHz(EU) |
| CH7 | 5G: 3200-3600MHz |
| CH8 | 5G: 3600-4200MHz |
| Jammed Signal Frequency | CDMA, GSM, 2.4G WIFI, 5.8G WIFI, GPS L1, GPS L2-L5, VHF, UHF |
|---|---|
| Output Channels | 8 |
| Power Consumption | Max: 220W |
| Parameter Shielding Range | Radius 50-200 meters (-75dBm) |
| HS Code | 8543709200 |
| Ambient Temperature | -10ºC - +50ºC |
| Power Input | AC100~240V, DC24V |
| Battery | 24V, 30AH Built-in standby battery (90-180 minutes usage) |
| Antenna Parameters | Omni antennas, gain: 4~5dBi |
| Cooling System | Active "smart" with integrated incoming air filter |
Built-in high capacity battery and portable backpack design make this jammer applicable to meeting halls, infantry, militaries security force, SWAT team, bomb squad, anti-terrorism units, anti-drone units, anti-riot force, EOD team, checkpoints, hostage negotiations, border control, and more.
| Delivery Time | 3 weeks from receipt of confirmed purchase order and advance payment |
|---|---|
| Payment Terms | 50% advance, 50% before shipping |
| Delivery Terms | FOB HONGKONG/USA |
| Warranty | 36 months |
| Software Updates | Free software updates for 36 months |
| Extended Warranty | After 4th Year: 5% of total for each year |