| Brand Name: | Wolves Teams |
| Model Number: | WT808BB-8 |
| MOQ: | 1 |
| Price: | 360 |
| Delivery Time: | 15 days |
| Payment Terms: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
| Place of Origin | China |
| Certification | CC, CE |
| Jamming Range | Up to 4000m |
| Power Supply | 220VAC, 24VDC Battery |
| Antennas | Omni Antenna |
| Blocking Frequencies | 2.4G, 5.8G, GPS L1, WiFi 3.6G, 433 Drone Signal |
| Battery Life | 2 Hours (Rechargeable) |
| Operating Temperature | -20ºC to +50ºC |
| Output Interface | Output Frequency |
|---|---|
| CH1 | WIFI 2.4G: 2400-2500MHz |
| CH2 | WIFI 5.8G: 5725-5850MHz |
| CH3 | GPS L1: 1560-1620MHz |
| CH4 | WIFI 5.2G: 5150-5250MHz |
| CH5 | GPS 1.4G: 1370-1390MHz |
| CH6 | GPS 1.2G: 1170-1280MHz |
| CH7 | 900: 868-916MHz |
| CH8 | 433: 433 MHz |
| Total Output Power | 160W |
| Jamming Range | Up to 4000m |
| Power Supply | Internal Battery 28V 7.5AH / External Battery |
| Antennas | Built-in Antennas |
| Dimensions | 660×580×50 mm |
| Weight | 8.00kg |
| Built-in Battery | DC-24V 8AH (40-50 minutes operation) |
| Continuous Operation | 24×7 hours (with AC 220V) |
| Humidity Range | 5% - 95% |
| Delivery Time | 2-5 days after confirmed purchase order and advance payment |
| Payment Terms | 50% advance, 50% before shipping |
| Delivery Terms | FOB HONGKONG/USA |
| Warranty | 36 months |
| Software Updates | Free updates for 36 months |
| Extended Warranty | 5% of total cost per year after 4th year |