| Brand Name: | Wolves Team |
| Model Number: | 808L100-7 |
| MOQ: | 1 |
| Price: | 1 |
| Delivery Time: | 7-15 |
| Payment Terms: | L/C,D/A,T/T,Western Union |
| Frequency Range | 20-6000MHz/700-2600MHz |
| Frequency | CDMA/GSM/3G Cellphone |
| Jammer Type | Portable Jammer |
| Channel Number | 7 |
| Each Bands Power | 30W |
| Total Output Power | 230W |
| Jamming Range | 20-50m |
| Output Interface | Output Frequency |
|---|---|
| CH1 | CDMA850:850-894MHz |
| CH2 | GSM900:925-960MHz |
| CH3 | DCS1800:1805-1880MHz |
| CH4 | PCS1900:1920-1990MHz |
| CH5 | 3G 2110MHz-2170MHz |
| CH6 | GPS:1500-1600MHz |
| CH7 | WiFi:2400-2500MHz |
| Output Power | Up to 230Watt-250Watt |
| Range Radius | Up to 200 meters (depending on signal strength) |
| Battery Working Time | 1 hour |
| Jammer Module Number | 7 |
| Size (without antenna) | 56*45.5*26.5MM |
| Total System Weight | Up to 30KG |
| Power Supply Voltage | 230VAC/~110VA |
| Power Consumption | Max: 700W |
| Humidity | Up to 80% |
| Operation Temperatures | -10°C to +50°C |
| Power Adjustment | Multi level potentiometer |
| Cooling System | Active "smart" with integrated incoming air filter |
| Antenna Type | External high gain Omni directional Antenna |
| Delivery Time Schedule | 1 month from receipt of confirmed purchase order and advance payment |
| Payment Terms | 40% advance, 40% after one month, 20% before shipping |
| Terms of Delivery | FOB HONGKONG/USA |
| Warranty | 36 months |
| Software Updates | Free software updates for 36 months |
| Extended Warranty | After 4th year: 5% of total for each year |
The jamming distances mentioned are for reference only. Actual jamming distance varies depending on signal strength, location, and battery charge level.
Do not use the jammer while charging, as this may damage the unit due to lack of cooling fan operation during charging. Damage caused by this usage will void free repair privileges.