| Brand Name: | Wolves Team |
| Model Number: | 808V100-10 |
| MOQ: | 1 |
| Price: | 1 |
| Delivery Time: | 7-15 |
| Payment Terms: | L/C,D/A,T/T,Western Union |
| Parameter | Details |
|---|---|
| Frequency Range | 20-6000MHz/700-2600MHz |
| Frequency | CDMA/GSM/3G Cellphone |
| Jammer Type | UAV Drone Jammer |
| Channel Number | 8 |
| Each Bands Power | 75W |
| Total Output Power | 600W |
| Jamming Range | 30-150m |
| Signal Band | Frequency Range |
|---|---|
| 2.4G | 2400-2500MHz |
| 5.8G | 5725-5850MHz |
| GPS L1 | 1560-1620MHz |
| 868-920MHz | 868-916MHz |
| GPS L2~L5 | 1100~1300MHz |
| Wi-Fi 5.2G | 5100-5500MHz |
| WiFi 3.6G | 3500-3600MHz |
| 433MHz | 433MHz |
| Total Output Power | 600W |
| Jamming Range | Up to 2500m (dependent on cell phone signal strength) |
| Power Supply | AC 110 or 220V, DC 12V or DC 24V (Optional) |
| Antennas Details | High-tech rubber (8 units) |
| Dimensions | 450x380x350mm |
| Weight | 35.00kg |
| Parameter | Details |
|---|---|
| Delivery Time | 3 weeks from receipt of confirmed purchase order and advance payment |
| Payment Terms | 40% advance, 40% after one month, 20% before shipping |
| Delivery Terms | FOB HONGKONG/ USA |
| Warranty | 36 months |
| Software Updates | Free software updates for 36 months |
| Extended Warranty | After 4th Year: 5% of total for each year |