| Brand Name: | Wolves Team |
| Model Number: | WT808BB-5 |
| MOQ: | 1pc |
| Price: | USD1.0 |
| Delivery Time: | 7-15 days |
| Payment Terms: | D/A,D/P,T/T,Western Union |
| Output Interface | Output Frequency |
|---|---|
| CH1 | WIFI 2.4G: 2400-2500MHz |
| CH2 | WIFI 5.8G: 5725-5825MHz |
| CH3 | GPS: 1550-1580MHz |
| CH4 | GPS L2-L5: 1100-1300MHz |
| CH5 | GSM: 850-920MHz |
| Jammed Signal Frequency | CDMA, GSM, 2.4G WIFI, 5.8G WIFI, GPS L1, GPS L2-L5, VHF, UHF |
| Type | Backpack Jammer |
| Output Channels | 5 |
| Output Power | 90 Watt |
| Shielding Range | Radius 5-2000 meters (depending on base station distance in open field) |
| Jammer Modules | 5 |
| Dimension (without antennas) | 30 * 45 * 15 cm |
| Antenna Type | Omni Antenna |
| Net Weight | 12 kg |
| Total Weight (with case) | 15 kg |
| Operating Temperature | -10ºC to +50ºC |
| Relative Humidity | ≤80% |
| Power Consumption | ≤360W |
| Power Input | AC 100-240V, DC 24V |
| Battery | 24V, 30AH built-in standby battery (90-180 minutes operation) |
| Antenna Parameters | Omni antennas, gain: 4-5 dBi |
| Control | Manual switching |
| Chassis | Metallic paint |
| Cooling System | Active "smart" cooling with integrated incoming air filter |
| Frequency Band | Range |
|---|---|
| CDMA 800 | 851-894MHz |
| GSM 900 | 925-960MHz |
| DCS 1800 | 1800-1880MHz |
| PHS 1900 | 1920-1990MHz |
| 3G 2100 (UMTS) | 2110-2170MHz |
| WIFI 2.4G Bluetooth | 2400-2500MHz |
| WiFi 3.6G | 3500-3600MHz |
| Wi-Fi 5.2G | 5100-5500MHz |
| WIFI 5.8G | 5725-5850MHz |
| 4G/LTE 700M (US) | 725-770MHz |
| 4G/LTE 800M (EU) | 790-826MHz |
| 4G Wimax (US) | 2300-2400MHz |
| 4G Wimax (EU) | 2620-2690MHz |
| GPS/L1 | 1500-1600MHz |
| GPS/L2 | 1200-1300MHz |
| GPS/L3 | 1300-1400MHz |
| GPS/L4 | 1100-1200MHz |
| VHF | 135-174MHz |
| UHF | 400-470MHz |
| Lojack | 167-175MHz |
| RF315 | 315MHz |
| RF433 | 433MHz |
| RF868 | 868MHz |
| Delivery Time | 1-2 months from receipt of confirmed purchase order and advance payment |
| Payment Terms | 40% advance, 40% after one month, 20% before shipping |
| Delivery Terms | FOB Hong Kong/USA |
| Warranty | 36 months |
| Software Updates | Free updates for 36 months |
| Extended Warranty | 5% of total cost per year after 4th year |