| Brand Name: | Wolves Team |
| Model Number: | WT-S5000 |
| MOQ: | 1pc |
| Price: | USD1.0 |
| Delivery Time: | 7-15 days |
| Payment Terms: | D/A,D/P,T/T,Western Union |
| Indicator | Parameter |
|---|---|
| Working Frequency | Ku band |
| Working Mode | Pulse Doppler |
| Detection Range | ≥5km |
| Antenna Sweep Range | 0-360° |
| Pitch Beam Width | 10-40° |
| Azimuth Beam Width | 2.4° |
| Target Radial Velocity | 2.8-144km/h |
| RCS | ≥0.01M² |
| Minimum Detection Range | ≤120m |
| Ranging Accuracy | <10m |
| Azimuth Accuracy | ≤0.5° |
| Distance Resolution | ≤15m |
| Azimuth Resolution | ≤0.5° |
| Speed Accuracy | 0.293m/s |
| Transmit Power | 120W |
| Weight | 55kg |
| Delivery Schedule | 1-2 months from receipt of confirmed purchase order and advance payment |
|---|---|
| Payment Terms | 40% advance, 40% after one month, 20% before shipping |
| Delivery Terms | FOB Hong Kong/USA |
| Warranty | 36 months |
| Software Updates | Free updates provided for 36 months |
| Extended Warranty | 5% of total cost per year after 4th year |