| Brand Name: | Wolves Team |
| Model Number: | WT808T-10 |
| MOQ: | 1pc |
| Price: | USD1.0 |
| Delivery Time: | 15-20 days |
| Payment Terms: | D/A,D/P,T/T,Western Union |
| Output Interface | Output Frequency |
| CH1 | 2.4G: 2400-2500MHz |
| CH2 | 5.8G: 5725-5850MHz |
| CH3 | GPSL1: 1560-1620MHz |
| CH4 | 868-920: 868-916MHz |
| CH5 | WiFi3.6G: 3500-3600MHz |
| CH6 | 433: 433 MHz |
| Jamming range: | 50-2000m (under Signal level ≤-85dBm) according to the signal density mobile network |
| HS Code: | 8543709200 |
| Dimensions Of Device: | 530 x 300 x 200mm (not include antennas) |
| Weight Of Product: | 25kg |
| Type: | Drone jammer |
| Total output power: | 350W |
| Packing: | Neutral Packing |
| Power Supply: | AC adapter (50 to 60Hz/100 to 240V AC -DC27V) |
| Antenna Type: | Directional Antenna or Omni-directional antenna |
| Operating Temp: | -20 to +50ºC |
| Storage Temp: | -40 to +60ºC |
| Humidity: | 5%-80% |
| CDMA 800: | 851-894MHz |
| GSM 900: | 925-960MHz |
| DCS 1800: | 1800-1880MHz |
| PHS 1900: | 1920-1990MHz |
| 3G 2100 (UMTS): | 2110-2170MHz |
| WIFI 2.4G Bluetooth: | 2400-2500MHz |
| WiFi3.6G: | 3500-3600MHz |
| Wi-Fi5.2G: | 5100-5500MHz |
| WIFI 5.8G | 5725-5850MHz |
| 4G/LTE 700M: | 725-770MHz (US) |
| 4G/LTE 800M: | 790-826MHz (EU) |
| 4G Wimax: | 2300-2400MHz (US) |
| 4G Wimax: | 2620-2690MHz (EU) |
| GPS/L1: | 1500-1600MHz |
| GPS/L2: | 1200-1300MHz |
| GPS/L3: | 1300-1400MHz |
| GPS/L4: | 1100-1200MHz |
| VHF: | 135-174MHz |
| UHF: | 400-470MHz |
| Lojack: | 167-175MHz |
| RF315: | 315MHz |
| RF433: | 433MHz |
| RF868: | 868MHz |
| Delivery Time | 1-2 months from receipt of confirmed purchase order and advance payment |
| Payment Terms | 40% advance, 40% after one month, 20% before shipping |
| Delivery Terms | FOB Hong Kong/USA |
| Warranty | 36 months |
| Software Updates | Free updates for 36 months |
| Extended Warranty | 5% of total cost per year after 4th year |